Pomoc dla Mariusza!

Mariuszek Sołtysiak nie lubi raka, który w nim zamieszkał. Ani swojej łysej główki. Dlatego pod choinkę chciałby dostać zdrowie. -Już się tak nie martwię i nie płaczę, bo wiem, że ten rak w końcu mnie zostawi - mówi z przekonaniem.

Mariuszek ma 10 lat i jest kochanym synem jednego z naszych kolegów, żołnierzy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i oczkiem w głowie swojej mamusi. Jeszcze latem miał bujną blond czuprynę, biegał po podwórku, chodził na treningi. Nie usiedział w miejscu, taki był ruchliwy i wesoły. Rak wprowadził się do Mariusza pod koniec sierpnia. A zaczęło się od spuchniętej żyły na szyi. Jak się później okazało Mariuszka zaatakowała ziarnica złośliwa (rak węzłów chłonnych). Żeby ją wykurzyć musi kilkanaście razy w ciągu miesiącu jeździć na chemioterapię do Kliniki Onkologii i Hematologii we Wrocławiu. Tylko w listopadzie był tam 14 razy! Chorobę znosi dzielnie. Nie lubi tylko swojej łysej głowy.

Kolejna wizyta w szpitalu to już 26 chemia, jaką chłopiec dostanie. Najgorsze jest płukanie organizmu, bo trzeba nieruchomo leżeć w łóżku przez całą dobę, a Mariuszek przyznaje, że wolałby grać z kolegami w piłkę.

Na ratowanie synka Sołtysiakowie wydają każdy zarobiony grosz: ponad 3 tysiące miesięcznie. Nie starcza na węgiel, opłaty i inne produkty codziennego użytku. Najważniejsze jednak dla rodziców jest by Mariuszek wyzdrowiał. Najwięcej kosztują dojazdy do Wrocławia i powroty do domu. Sama benzyna to ponad dwa tysiące miesięcznie. Do tego kupić trzeba niektóre leki i środki opatrunkowe. Ponadto bardzo kosztowny sok „Noni”, który wspomaga proces leczenia i rekonwalescencji po wyczerpujących chemioterapiach.

W imieniu rodziców zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, którym nieszczęście, jakie spotyka innych, a w szczególności małe dzieci, nie jest obojętne, o wsparcie Mariuszka w jego walce z ciężką chorobą.

I Ty możesz pomóc Mariuszkowi

Darowizny można wpłacać na konto:

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać”
65-035 Zielone Góra,
ul. Bema 7/6
BRE Bank Nr konta: 53 1140 1850 0000 2096 6400 1010

stopka1